Project Description

Tüp Bebek & Üremeye Yardımcı Teknolojiler

Tüp Bebek ve Üremeye Yardımcı Teknolojiler

Tüp bebek (IVF) yöntemi, çocuk sahibi olamayan çiftlere uygulanan ve uzun süredir kullanılan bir yardımcı üreme tekniğidir. Günümüzde en çok tercih edilen kısırlık tedavilerinin başında “Tüp bebek” geliyor.

Nedeni açıklanamayan kısırlık, enfeksiyon, tüplerde tıkanma, erkeğin sperm kalite düşüklüğü, kilo veya ileri yaştan kaynaklanabilen durumlarda tüp bebek yöntemi ile çiftler bebek sahibi olabiliyor.

Tüp bebek tedavisi, kadın üreme hücreleri olan yumurtaların ve erkek üreme hücreleri olan spermlerin toplanarak vücut dışında, laboratuvar ortamında bir araya getirilerek döllenmenin elde edilmesini sağlayan tedavi sürecini kapsamaktadır.

Döllenen yumurtalar bölünmeye başlayıp, embriyo adı verilen ilk gelişim aşamalarını laboratuvar ortamında geçirirken, anne adayının rahmine yerleştirilir. Bu aşamadan sonra elde edilen gebeliğin doğal yollarla oluşan gebeliklerden farkı kalmaz.

Doğal gebelikten farkı dölleme işleminin laboratuvar koşullarında gerçekleştirilmesi ve döllenen yumurtaların anne rahmine tekrar geri yerleştirilmesidir.

Özellikle erkeğe bağlı kısırlıkta tüp bebek tedavisinden önce Aşılama tedavisi de tercih edilebiliyor. Bu yöntemde toplanan spermler rahim içine transfer edilmektedir.

  • Yüksek Tıbbi Teknoloji
  • Yüksek Düzey Profesyonellik

  • ICSI | İntrasitoplazmik Sperm Enjeksiyonu

  • IMSI | İntrasitoplazmik Morfolojik Seçilen Sperm Enjeksiyonu

  • MicroChip Teknolojisi

  • Embriyoskop (Dinamik Embriyo İzleme Sistemi)

Mucize Ekip Kıbrıs Tüp Bebek web sitemiz için tıklayınız

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP
Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP
Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek

Deneyimli tüp bebek uzmanımız Jin. Op. Dr. Firdevs UĞUZ TİP, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olmuştur. Osmaniye Devlet Hastanesi bünyesinde ve Mersin Devlet Hastanesi Koroner Yoğun Bakım ünitesinde çalışmıştır. 2003 yılında, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak çalışmasının ardından, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, ihtisasını tamamlamıştır. 2008 yılında Kıbrıs’a geri dönerek, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde kadın doğum uzmanı olarak görevine kaldığı yerden devam etmiştir.

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip’in Kadın Doğum ve Jinekoloji alanlarında yaptığı araştırmaları, yurt dışı yayın olarak kabul görmüş ve takdir edilmiştir. Jinekoloji ve kadın sağlığı konusunda uzmanlığının yanı sıra, ultrasonografi, laparoskopi alanlarındaki sertifikalarıyla birlikte, infertilite (kısırlık) ve üreme endokrinolojisi, ürejinekoloji, yenidoğan resüstasyonu ve histereskopi alanlarında, kapsamlı eğitimleri bulunmaktadır.

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip, Miracle Hastanesi’nde, deneyimli ekibiyle birlikte, yeni mucizeler yaşatmaya devam etmektedir…

Op. Dr. Mustafa SAKALLI
Op. Dr. Mustafa SAKALLI
Kadın Hastalıkları ve Doğum

Deneyimli kadın doğum uzmanımız Jin. Op. Dr. Mustafa Sakallı, Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1999 yılında mezun olmuştur. Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak çalışmasının ardından, Zeynep Kamil Kadın Ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, ihtisasını tamamlamıştır. 2009 yılında Kıbrıs’a geri dönerek, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde kadın doğum uzmanı olarak görevine kaldığı yerden devam etmiştir.

Jin. Op. Dr. Mustafa Sakallı, Miracle Hastanesi’nde, deneyimli ekibiyle birlikte, yeni mucizeler yaşatmaya devam etmektedir…

Fotoğraf Galerisi

Hasta İlişkileri

Wave

Karşılanma anından ve işleminize kadar, güler yüzlü personelimizle, rahat bekleme salonlarımızda kendinizi evinizde hissedin.

GALERİ

Ameliyathanelerimiz

Wave

Dünya standartlarında hijyen ve kalite sunan ameliyathanelerimizde, sağlığınıza kavuşmanız her zaman ilk önceliğimiz.

GALERİ

Laboratuvarlarımız

Wave

Her türlü kan ve idrar tahlillerinide en hızlı ve güvenilir sonuçlar için, tam kapsamlı laboratuvarımız ile hizmetinizdeyiz.

GALERİ