Project Description

Tıbbi Laboratuvar

Tıbbi Laboratuvar

Hastaların kanının alınmasından, numunelerin çalışılması ve sonuçların rapor edilmesine kadar, bütün süreç içinde, uluslararası standartlar ve kaliteli hizmetler ile güvenilir, doğru ve hızlı sonuçlar verebilmek için yılın 365 günü 24 saat hizmetinizdeyiz.

KKTC’de bir ilk olarak klinik biyokimya ve mikrobiyoloji/enfeksiyon hastalıkları doktor denetiminde, son teknoloji ve yeni cihazlarla ile hizmetinizdeyiz.

En son jenerasyon cihazlarla donatılan laboratuvarımızın amacı, hastalığın tanısı, tedavi süreçlerinin takibinde gerekli olan biyokimya, hematoloji, seroloji, mikrobiyoloji, immunoloji, genetik ve acil laboratuvar hizmetlerini doğru, güvenilir ve zamanında vermektir.

Hastaların kanının alınmasından, sonuçların rapor edilmesine kadar, bütün süreç içinde, uluslararası kalite standartlarının gerektirdiği uygulamalar eksiksiz olarak yerine getirilir. Laboratuvarda çalışılan tüm testlerin ve cihazların performansını kontrol etmek amacıyla günlük olarak İnternal Kalite Kontrolleri yapılmaktadır.

Merkezimizde yapılan analizler Eksternal Kalite Kontrol programıyla (Bio-RAD EQAS, ABD) değerlendirilmektedir.

Ayrıca iyi laboratuvar uygulamaları hakkında CLIA (Clinical Laboratory Improvement Amendments) ve CLSI (The Clinical and Laboratory Standards Institute) standartları uygulanarak analiz işlemleri yapılmaktadır.

Merkezimizde laboratuvar analizi aşamalarının hemen hepsi tam otomatize sistemlerle yapılarak, analitik ve preanalitik uluslararası standartlar sağlanmaktadır. Laboratuvarımızda “robotic” teknolojiler kullanılarak tüm testler el değmeden çalışılmakta ve kullanılan LIS (Laboratory Integration Systems) süratle raporlandırılmaktadır.

Laboratuvarımız, kalifiye kadrosu ile yılın 365 günü 24 saat süre ile hizmet vermektedir.

Mikrobiyoloji identifikasyon çalışmalarında geleneksel yöntemlerin yanında Biomerieux API mikrobiyoloji tanımlama testleri kullanılmaktadır. Antibiyogramlar ise EUCAST öneriler doğrultusunda sonuç verilmekte olup, mikrobiyolojik kültür ve testler mikorbiyoloji/enfeksiyon hastalıkları uzman doktor tarafından değerlendirilip sonuç verilmektedir.

Laboratuvarımızda yapılan tetkikler: Biyokimya, mikrobiyolojik testler, seroloji, immunoloji, genetik, hematoloji, tümör belirleyici ve hormon testleridir.

Doğru, güvenilir ve zamanında sonuçlar için Miracle Hospital Laboratuvarı hizmetinizde.

  • Biyokimya

  • Mikrobiyolojik testler

  • Seroloji

  • İmmunoloji

  • Genetik (Moleküler Mikrobiyoloji)

  • Hematoloji

  • Tümör belirleyici

  • Hormon testleri

  • Alerji testleri

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

Uzm. Dr. Emre Yusuf VUDALI
Uzm. Dr. Emre Yusuf VUDALI
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı – Tıbbi Laboratuvar Sorumlusu

İngiltere’de doğan Dr. Emre, 1996 yılında Kuzey Kıbrıs’a taşınmıştır. 2008 Yılında, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Dr. Emre Yusuf Vudalı, 2009 – 2014 yılları arasında Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji üzerine asistanlık eğitimi aldı. Kırım kongo kanamalı ateşi, HIV (AIDS), Hepatit B, Ebola, MerS Coronavirus ve Kuduz hastalıkları üzerinde hasta takibi ve araştırma çalışmaları yürüttü. 2015 yılından itibaren çalışmalarını Lefkoşa Nalbantoğlu D.H. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyolojisi servisinde araştırma çalışmalarını sürdürmektedir.

LABORATUVARIMIZ FOTOĞRAF GALERİSİ

Hasta İlişkileri

Wave

Karşılanma anından ve işleminize kadar, güler yüzlü personelimizle, rahat bekleme salonlarımızda kendinizi evinizde hissedin.

GALERİ

Ameliyathanelerimiz

Wave

Dünya standartlarında hijyen ve kalite sunan ameliyathanelerimizde, sağlığınıza kavuşmanız her zaman ilk önceliğimiz.

GALERİ

Laboratuvarlarımız

Wave

Her türlü kan ve idrar tahlillerinide en hızlı ve güvenilir sonuçlar için, tam kapsamlı laboratuvarımız ile hizmetinizdeyiz.

GALERİ