fbpx

TIBBİ LABORATUVAR

Hastaların kanının alınmasından, numunelerin çalışılması ve sonuçların rapor edilmesine kadar, bütün süreç içinde, uluslararası standartlar ve kaliteli hizmetler ile güvenilir, doğru ve hızlı sonuçlar verebilmek için yılın 365 günü 24 saat hizmetinizdeyiz.

 

KKTC’de bir ilk olarak klinik biyokimya ve mikrobiyoloji/enfeksiyon hastalıkları doktor denetiminde, son teknoloji ve yeni cihazlarla ile hizmetinizdeyiz.

 

En son jenerasyon cihazlarla donatılan laboratuvarımızın amacı, hastalığın tanısı, tedavi süreçlerinin takibinde gerekli olan biyokimya, hematoloji, seroloji, mikrobiyoloji, immunoloji, genetik ve acil laboratuvar hizmetlerini doğru, güvenilir ve zamanında vermektir.

 

Hastaların kanının alınmasından, sonuçların rapor edilmesine kadar, bütün süreç içinde, uluslararası kalite standartlarının gerektirdiği uygulamalar eksiksiz olarak yerine getirilir. Laboratuvarda çalışılan tüm testlerin ve cihazların performansını kontrol etmek amacıyla günlük olarak İnternal Kalite Kontrolleri yapılmaktadır.

 

Merkezimizde yapılan analizler Eksternal Kalite Kontrol programıyla (Bio-RAD EQAS, ABD) değerlendirilmektedir.

 

Ayrıca iyi laboratuvar uygulamaları hakkında CLIA (Clinical Laboratory Improvement Amendments) ve CLSI (The Clinical and Laboratory Standards Institute) standartları uygulanarak analiz işlemleri yapılmaktadır.

 

Merkezimizde laboratuvar analizi aşamalarının hemen hepsi tam otomatize sistemlerle yapılarak, analitik ve preanalitik uluslararası standartlar sağlanmaktadır. Laboratuvarımızda “robotic” teknolojiler kullanılarak tüm testler el değmeden çalışılmakta ve kullanılan LIS (Laboratory Integration Systems) süratle raporlandırılmaktadır.

 

Laboratuvarımız, kalifiye kadrosu ile yılın 365 günü 24 saat süre ile hizmet vermektedir.

 

Mikrobiyoloji identifikasyon çalışmalarında geleneksel yöntemlerin yanında Biomerieux API mikrobiyoloji tanımlama testleri kullanılmaktadır. Antibiyogramlar ise EUCAST öneriler doğrultusunda sonuç verilmekte olup, mikrobiyolojik kültür ve testler mikorbiyoloji/enfeksiyon hastalıkları uzman doktor tarafından değerlendirilip sonuç verilmektedir.

 

Laboratuvarımızda yapılan tetkikler: Biyokimya, mikrobiyolojik testler, seroloji, immunoloji, genetik, hematoloji, tümör belirleyici ve hormon testleridir.

 

Doğru, güvenilir ve zamanında sonuçlar için Miracle Hospital Laboratuvarı hizmetinizde.

 

Laboratuvarlarımız kalite yönetim sisteminin yürütülmesi ve geliştirilmesi amacıyla, uluslararası kabul görmüş TS EN ISO 15189 standardını referans alır ve uygular.

  • Biyokimya
  • Mikrobiyolojik Testler
  • Seroloji
  • Immunology
  • Genetik (Moleküler Mikrobiyoloji)
  • Hematoloji
  • Tümör belirleyici
  • Hormon testleri
  • Alerji testleri
  • Check Up Paketleri

İnsanın en kıymetli serveti sağlığıdır.

Sağlıklı bir yaşama sahip olmak ve bu serveti korumak için düzenli aralıklarla Check-Up yaptırmak gerekiyor. Wellcare Laboratuvarlarının sunduğu Check-Up programlarıyla her yaşa ve cinsiyete özel hizmet veriyor.


Check-Up paketleri hakkında daha fazla bilgi almak için tıklayın.

KALİTE BELGELERİMİZ

Evden Kan Alma Hizmeti

Evde kan alma hizmeti son derece önemlidir. Evde yatalak halde olan, işyerinden ayrılamayan, başka bir yere taşınması güç durumda bulunan hastalar için, evden veya iş yerinden kan alınması ve tetkiklerinin yapılarak hastanın ve hekimin ayağına ulaştırılması büyük bir yardımdır, aynı zamanda hasta için de bir konfor niteliğindedir.

 

Bu nedenle, evde kan alma hizmeti sunan tıbbi laboratuvarlar, büyük bir boşluğu doldurmakta ve halkın önemli bir gereksinimini karşılamaktadırlar.

 

Tek yapmanız gereken mesai saatleri içerisinde 0533 837 11 07 numaralı telefonu arayarak, veya  info@miraclehospitalcyprus.com ‘a e-mail atarak ertesi gün için randevu almaktır. Deneyimli personelimiz size yardımcı olmak için hazır bekliyor olacaktır.


Kan alma işlemi artık çok kolay


Laboratuvarımızda kan alma işlemi çok kolay. Laboratuvarımızda tecrübeli personel yanında son teknolojiden de yararlanılmaktadır. Lazer damar görüntüleme sistemi sayesinde hastanın damarlarını cilt üzerinden kolayca görünür hale getirilmektedir. Bu sayede damar içine yapılacak tüm işlemler kolaylaşmaktadır. Bu işlemi IR (infrared = kızılötesi) lazer ile yaptığı için kişinin cildinde herhangi bir acı veya kızarıklığa sebebiyet vermez. Tamamen güvenilirdir. Artık kan aldırmaktan korkmaya son!