fbpx

FERTISCAN

Üreme güçlüğü çeken çiftlerde; erkek ve kadın kısırlığına yenilikçi bir yaklaşım ile en kapsamlı genetik test panelini oluşturur.

Infertilite (Kısırlık)

İtalyan Ulusal Sağlık Enstitüsü tarafından yapılan bir araştırma, infertilitenin çiftlerin %15’ini; erkekleri ve kadınları eşit olarak etkilediğini göstermistir. Erkek infertilite vakalarının yaklaşık %10-15’i ve kadın infertilite vakalarının yaklaşık %8-10’u kromozomal anormallikleri veya tek gen mutasyonlarını içerebilen genetik değişikliklerle ilişkilidir. Altta yatan nedenlerin varlığını kesin olarak teşhis etmek mümkün olmadığı için vakaların %20’si “idiyopatik infertilite” olarak tanımlanmaktadır.

FertiScan ™, kısırlığın genetik nedenlerinin değerlendirilmesi için yenilikçi bir genetik testtir.
İki ayri paneli mevcuttur:
FertiScan ™ Kadın Infertilite/ Kısırlık Paneli
FertiScan ™ Erkek Infertilite/ Kısırlık Paneli

GLOBAL KADIN İNFERTİLİTE PANELİ

Kadın infertilite paneli, kadın kısırlığının en yaygın genetik nedenlerini, kısırlık ve tekrarlayan düşüklerle ilişkili en nadir genetik anormallikleri belirlemek için tasarlanmış, kadınların üreme sağlığının değerlendirilmesine yönelik bir testtir.

Panel Testleri, Primer Yumurtalık Yetmezliği, Yumurtalık fonksiyon bozukluğu, Yumurtalık disgenezisi, Embriyonik öldürücülük, Tekrarlayan Düşükler ve Yumurta olgunlaşma kusurları dahil olmak üzere kadın kısırlığının ana nedenlerinin araştırılması için 70’den fazla genin eş zamanlı analizini içerir.

FertiScan ™ Kadın:

FertiScan ™ Kadın testleri, kadınlarda artan kısırlık riski ile ilişkili belirli bozuklukların araştırılması için Global Kadın Kısırlığı Paneli (tam versiyon panel) ve ayrı spesifik tasarlanmış panel testleri sunmaktadır.

• Fertiscan ™ Global Kadın Kısırlığı Paneli 70 gen
• Fertiscan ™ – Primer Yumurtalık Yetmezliği/Yumurtalık Bozukluğu NGS Paneli 50 gen
• FertiScan ™ – Yumurtalık Disgenezisi NGS paneli 11 gen
• FertiScan ™ – Preimplantasyon embriyonik letalite NGS Panel 3 gen
• FertiScan ™ – Oosit olgunlaşma kusuru NGS paneli 5 gen
• Fertiscan ™ – Düşük NGS paneli 14 gen
• Fertiscan ™ – Polikistik Yumurtalik Sendromu 2 gen
• Fertiscan ™ – Yumurtalık Hiperstimülasyon Sendromu / Yumurtalık Uyarısına yumurtalık tepkisi 5 gen

GLOBAL ERKEK INFERTILITE PANELİ

Erkek infertilite paneli, erkek kısırlığının en yaygın genetik nedenlerini belirlemek için tasarlanmış, erkeklerin üreme sağlığının değerlendirilmesi için bir testtir.

Panel Testleri, Azospermi, Astenospermi ve anormal sperm morfolojisi dahil olmak üzere erkek kısırlığının ana nedenlerinin araştırılması için 50’den fazla genin eş zamanlı analizini içerir.

FertiScan ™ Erkek:

FertiScan ™ Erkek testleri, erkeklerde artan kısırlık riski ile ilişkili belirli bozuklukların araştırılması için Global Erkek Kısırlığı Paneli (tam versiyon panel) sunmaktadır.
FertiScan ™ Global Erkek Kısırlık Paneli- 50 gen

FertiScan ™ Testi, aşağıdaki kriterlerden herhangi birini karşılayan hastalar için tasarlanmıştır:

• Tekrarlayan düşük koşulları
• Üreme güçlüğü çeken çiftler
• Suni tohumlamada birden fazla deneme
• Yardımcı üreme teknolojisi yollarına yaklaşan çiftler
• Ailede kalıtsal kısırlık koşulları öyküsü

FertiScan ™ Test Özellikleri

FertiScan™ panellerine* dahil edilen genler, Yeni Nesil Dizileme (NGS) teknolojilerinin kullanımı sayesinde tamamen yüksek okuma derinliğinde dizilenir. Analiz, her bir genin kodlama bölümünün (tam ekzon dizilimi) yüksek çözünürlükte tam çalışmasını içerir.

Elde edilen genetik diziler, analiz edilen genlerdeki patolojilerle ilişkili herhangi bir mutasyonu tanımlamak için gelişmiş bir biyoinformatik analiz ile yorumlanır.

FertiScan ™ Testi:

KOLAYDIR: Sadece 3ml kan numunesi alınır.
GÜVENİLİRDIR: Duyarlılık ve özgüllük >%99.
DERINDIR: Kısırlığın genetik nedenlerini belirlemek için derinlemesine araştırma.
GELİŞMİŞTIR: En son teknolojiler ve gelişmiş biyoinformatik analizi sunar.