fbpx

ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ

Miracle Hospital bünyesinde ameliyatsız estetik uygulamalar, rinoplasti, meme estetiği, yüz gençleştirme ameliyatları, vücut şekillendirme ameliyatları, genital estetik, kanser sonrası meme onarımı, cilt kanserlerinin cerrahi tedavisi ve rekonstrüksiyonu yapılmaktadır.

AMELİYATLAR
BURUN ESTETİĞİ


Rinoplasti

Septoplasti

Burun Ucu Estetiği

Revizyon/Sekonder Burun Estetiği


YÜZ ESTETİĞİ


Göz kapağı Estetiği

Dudak Estetiği ( Lip Lift/Dudak Germe, Dudak Kalınlaştırma)

Yüz Germe

Kaş asma

Şakak Germe

Boyun Germe

Çene Estetiği

Gıdı Liposakşın ve Gıdı İnceltme

Bişektomi/Hollywood Yanağı

Yanak İnceltme

Jawline Estetiği

Kulak EstetiğiMEME ESTETİĞİMeme Büyütme

Meme dikleştirme

Meme küçültme

Kanser sonrası meme Onarımı

Jinekomasti


VÜCUT ESTETİĞİ


Liposuction

Karın germe

Bacak germe

Kol germe

Sırt Germe

Postbariatrik Vücut Şekillendirme

Kalça büyütme/ Popo Estetiği / BBL


GENİTAL ESTETİKLabioplasti

Vajinoplasti

Vulvoplasti

Dış genital kosmetik

Dış genital yağ enjeksiyonu ile gençleştirme

Dış genital mezoterapi ile gençleştirme

G shot (G point augmentation)


AMELİYATSIZ İŞLEMLER


Dolgu uygulamaları

Botox

Fransız askısı

Mezoterapi

Paris ışıltısı

Somon DNA

PRP

Dermapen

Lazer ile cilt gençleştirme


RİNOPLASTİ


Burun yüzün merkezinde olmasına nedeniyle güzellik algısında başrolü oynamaktadır. Günümüzde kadınlarda ve erkeklerde en sık yapılan estetik ameliyatlardan birisi burun estetiği yani rinoplastidir.

Günümüzde burun estetiği amacıyla yapılan cerrahi ve cerrahi dışı olmak pek çok yöntem vardır. Hafif kusurların düzeltilemsinde cerrahi olmayan işlemler tercih edilebilir. Burada en önemli silahımız dolgulardır. Uygun hastalarda oldukça güzel ve kalıcı sonuçlar alınabilir. Burada en önemli nokta hasta seçimidir. Yanlış hasta seçiminde dolgun sonrası istenmeyen sonuçlar alınabilir ve bunun geri dönüşü çok zordur. Bu nedenle mutlaka bir plastik cerrahi uzmanına danışarak karar vermek gerekmektedir.

Burun ameliyatları ise bize daha geniş kapsamlı bir yaklaşım sağlar. Burun sırtını, burun ucunu, burun genişliğini, buurn deliklerinin şeklini ve büyüklüğünü özgürce ayarlayabilmemize olanak sağlar. Bu sayede yüzünüze uygun boyutlarda ve altın orana uygun şekilde bir sonuç elde etmemiz sağlanır.

Burun ameliyatlarında her yıl onlarca farklı teknik tanımlanmaktadır. Burada dikkat eidlmesi gereken nokta moda teknikleri uygulama uğruna hastaya uygun olmayan tekniğin ona uygulanmamasıdır. Unutulmamalıdır ki en iyi cerrahi teknik hastaya uygun olan , anatomisine özgün, beklentilerini karşılayacak tekniktir. Açık ya da kapalı tekniklerin her ikisinin de artı ve eksi yönleri vardır. Herhangi birisi diğerinden daha üstün değildir. Öyle olsaydı herkes aynı tekniği uygulardı. Bu nedenle tekniği doktorunuza güvenerek ona bırakmak alacağınız en iyi kararlardan birisi olacaktır.

Ameliyat sonrası burunda şişlik ve morluk olabilmektedir. Tüm cerrahi işlemler sonrası ödem ve morluk olabilir. Bu anormal bir durum değildir, cerrahinin doğasında vardır. Ancak günümüzdeki cerrahi tekniklerin gelişmesi, anestezi sırasında tansiyonun stabil gitmesi ve yumuşak dokuları temiz şekilde ayrımaya bağlı olarak morluk ve şişlik daha az görülmektedir.

Ameliyat sonrası iyileşme süresi ortalama 2-3 haftadır. Ameliyat sonrası burun sırtına bir alçı koyulur. Bu alçı ortalama 7. günde çıkarılır. Aemliyat sonrası her geçen ay burnunuzda değişim devam etmektedir. Son şeklinin oluşması yaklaşık 1 yıl sürmektedir. Bu süre zarfında burnunuza travma almamanız gerekmektedir. İlk 3-6 ay gözlük kullanımını önermiyoruz.

Ameliyat sonrası sigara içmemeniz, güneşten korunmanız, ağır sporsal aktivitelerden kaçınmanız iyileşmenizi hızlandıracaktır.
YÜZ GERME (FACELİFT)


Yaşlanma ile beraber yüzün tüm bölgelerinde sarkma, cilt fazlalığı, ciltte kırışıklık ve yüz volmünde azalma gerçekleşir. Burun kenarındaki çukurlar derinleşir, ağız kenarları aşağı sarkar, yanak dolgunluğu azalır, buldog denilen prejaw alanda sarkma gerçekleşir. Yüz germe ameliyatı sayesinde yüzde lifting sağlanır, yanak ve elmacık kemikleri hacimlendirilir, burun kenarındaki derin çukur azalmış olur ve cilt daha gergin ve düzgün hale gelir. Hem kadınlarda hem de erkeklerde özellikle 50 yaş sonrası tercih edilen bu ameliyatta ek olarak göz kapağı estetiği, lipofilling, kök hücre enjeksiyonları da yapılabilmektedir.


Bu ameliyatta kişinin ihtiyacına göre orta yüz germe, tam yüz germe, yüz ve boyun germe aynı anda yapılabilir. Kaş ve şakak bölgesinde problem olan hastalarda şakak germe ve kaş asma gibi ek prosedürlerle yüzde bütünsel bir gençleşme sağlanır.


Yüz germe ameliyatı genellikle genel anestezi altında yapılmaktadır. Cerrahi öncesi çizimler yapılır. Bu çizimlerden yapılan kesiler ile deri ile deri altı dokusu birbirinden ayrılır. Hem deri altındaki dokuda germe işlemi yapılır hem de derideki fazla kısımlar çıkarılarak deri kısmı gerilir.