fbpx
OPERATÖR DOKTOR FİRDEVS UĞUZ TİP

Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek

Deneyimli tüp bebek uzmanımız Jinekolog Operatör Doktor Firdevs UĞUZ TİP, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 2000 yılında mezun olmuştur. Osmaniye Devlet Hastanesi bünyesinde ve Mersin Devlet Hastanesi Koroner Yoğun Bakım ünitesinde çalışmıştır. 2003 yılında, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi bünyesinde, Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı olarak çalışmasının ardından, Ankara Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, ihtisasını tamamlamıştır. 2008 yılında Kıbrıs’a geri dönerek, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nde kadın doğum uzmanı olarak görevine kaldığı yerden devam etmiştir.

Jin. Op. Dr. Firdevs Uğuz Tip’in Kadın Doğum ve Jinekoloji alanlarında yaptığı araştırmaları, yurt dışı yayın olarak kabul görmüş ve takdir edilmiştir. Jinekoloji ve kadın sağlığı konusunda uzmanlığının yanı sıra, ultrasonografi, laparoskopi alanlarındaki sertifikalarıyla birlikte, infertilite (kısırlık) ve üreme endokrinolojisi, ürejinekoloji, yenidoğan resüstasyonu ve histereskopi alanlarında, kapsamlı eğitimleri bulunmaktadır.

Jinekolog Operatör Doktor Firdevs Uğuz Tip, Miracle Hastanesi’nde, deneyimli ekibiyle birlikte, yeni mucizeler yaşatmaya devam etmektedir…