fbpx

Medikal Bölümlerimiz

ENFEKSİYON HASTALIKLARI

Hastalık yapıcı özellikte bir mikrobun vücuda girip yerleşmesi ile oluşan hastalıklara Enfeksiyon Hastalıkları denir. Tanımdan da anlaşılacağı gibi bakterilere ve virüslere bağlı olarak ortaya çıkan her türlü ateşli ve bulaşıcı hastalık “Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji “nin ilgi alanıdır.

PEDİATRİ

Her çocuğun bedenen ve ruhen sağlıklı olabilmesi, anne ve babaların en büyük temennisidir. Pediatri Anabilim Dalı, 0-18 yaş arasındaki tüm çocukların genel sağlık, büyüme, gelişme ve tüm hastalıkları ile ilgilenen geniş bir anabilim dalıdır.

TÜP BEBEK

Tüp bebek (IVF) yöntemi, çocuk sahibi olamayan çiftlere uygulanan ve uzun süredir kullanılan bir yardımcı üreme tekniğidir. Günümüzde en çok tercih edilen kısırlık tedavilerinin başında “Tüp bebek” geliyor.


KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM

Miracle Hospital Kadın Hastalıkları ve Doğum bölümünde pek çok ailenin çocuk sahibi olma mutluluğuna erişmesine yardımcı olunmakta ve sağlıklı nesiller için çaba sarf edilmektedir. Yine Kadın Hastalıkları hekimlerimizin gözetiminde tanı ve tedavi hizmetleri uygulanmaktadır;

KBB

Miracle Hospital Kulak Burun Boğaz Hastalıkları bölümünde; işitme kayıpları, kulak enfeksiyonları, denge hastalıkları, baş dönmesi, kulak çınlamaları, kronik sinüzit, burun alerjileri, koku alma bozuklukları, burun kanamaları, burun tıkanıklığı ve burnun dış görünümü ile ilgili problemler

DOĞUM HAZIRLIK

İnanıyoruz ki anneler doğumlarına fiziksel, zihinsel ve ruhsal olarak layıkıyla hazırlanırlarsa doğumundan keyif almayı deneyimleyebilir, bebeğini daha kolay ve rahat bir tavırla dünyaya getirebilir.

TIBBİ LABORATUVAR

Hastaların kanının alınmasından, numunelerin çalışılması ve sonuçların rapor edilmesine kadar, bütün süreç içinde, uluslararası standartlar ve kaliteli hizmetler ile güvenilir, doğru ve hızlı sonuçlar verebilmek için yılın 365 günü 24 saat hizmetinizdeyiz.

RADYOLOJİ

Miracle Hospital sahip olduğu teknolojik imkânlarıyla diagnostik radyolojik hizmetleri gerçekleştirebilmektedir. Bunlar arasında ultrasonografi (4 boyutlu), X-ray ve mamografi mevcuttur.

GÜZELLİK & BAKIM

Elosa Beauty Merkezimiz, Kuzey Kıbrıs Lefkoşa’da Miracle Hospital bünyesinde çağın tüm yeniliklerine ayak uyduran her biri alanında uzman kadrosu, profesyonel ürünleri ve modern teknolojisiyle güzellik ve bakım hizmetleri sunmaktadır.

ÇOCUK ALERJİ VE İMMUNOLOJİ

Çevremizde bulunan ve vücudumuzda alerjik yanıt oluşturan maddelere “allerjen” denir. Alerji vücudumuzun bağışıklık sisteminin alerjenlere karşı, aşırı şekilde ve anormal bir yanıt, tepki vermesi olarak tanımlanabilir.

ÇOCUK KARDİYOLOJİ

Doğuştan kalp hastalıkları; bebeğin anne karnındaki gelişimi sırasında meydana gelen kalp anomalileridir. Kalbin işlev bozukluğuna neden olabilmekte ve sebepleri değişkendir. 

İMMUNOLOJİ VE ALERJİ HASTALIKLARI

Günümüzde en sık görülen alerjik hastalıklar arasında olan alerjik rinokonjonktivit (göz burun alerjileri), astım, gıda evcil hayvan alerjileri tanısında kullanılan alerjik deri testleri iki tip olarak uygulanmaktadır.

ESTETİK VE PLASTİK CERRAHİ HİZMETLERİMİZ

AMELİYATLAR

Burun yüzün merkezinde olmasına nedeniyle güzellik algısında başrolü oynamaktadır. Günümüzde kadınlarda ve erkeklerde en sık yapılan estetik ameliyatlardan birisi burun estetiği yani rinoplastidir.

AMELİYATSIZ ESTETİK UYGULAMALAR

Botulinum toksin uygulaması halk arasında botoks olarak bilinen kırışıklıkların tedavisinde kullanılan bir bakteri zehridir. Zannedilenin aksine yılan zehri değildir

BBL – FOREVER YOUNG

BroadBand Light (BBL)™, pazardaki en güçlü IPL (Yoğun Atımlı Işık) cihazıdır. Yaşlanma, yaşam tarzı ve güneş hasarı ile ilişkili cilt problemlerinin tedavisinde yeni standartlar ortaya koyar. 

HYDRAPOWER AMERİKAN CİLT BAKIM

HydraPower estetik teknolojisinde Yeni bir dönüm noktasıdır. HydraFacial adını nem almaya sebep olmak anlamına gelen hidrat kelimesinden alır.

ALTIN İĞNE ENDYMED

2007 yılında kurulan EndyMed Medical Ltd., profesyonel hem de tüketici pazarları için enerji bazlı medikal estetik tedavi sistemleri sunmaktadır.

SHE LASER – YOU LASER

İşlem tamamen ağrısız olduğu için lokal veya genel anestezi gereksinimi yoktur.