fbpx

Sağlıklı Beslenme ve Diyet

Hastalıklarda tıbbi beslenme tedavisinden, çocukluktan yetişkinliğe, gebelikten, emzikliliğe ve yaşlılık dönemine kadar geniş bir alanda beslenme ve diyet danışmanlığı yapan Miracle Hospital Tıbbi Diyet Hizmetleri Bölümü, sağlıklı beslenerek form tutup ince kalmanın yollarını bilimsel olarak öğretip yaşam kalitenizi artırıyor.

Sağlıklı ve zinde bir hayat sürmek istiyorsanız, yaşamınızın her döneminde yeterli ve dengeli beslenmeyle ilgili doğru bilgiye sahip olup, bunu uyguluyor olmanız gerekiyor. Bu noktada Miracle Hospital Tıbbi Diyet Hizmetleri diyetisyenleri ile bilimsel, güncel ve doğru bilgiye ulaşarak, sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürülebilirsiniz.

Bireye özel bir beslenme planı hazırlayan tıbbı diyet hizmetleri bölümü, poliklinik hizmetlerinde yeterli, dengeli ve doğru beslenmeyi öğretmeye çalışıp davranış değişiklikleri ile bireyin yaşam kalitesini yükselterek var olan sıkıntıları çözmektedir. Kilo kontrol merkezimizde ilk muayenede bireylerin beslenme alışkanlıkları ayrıntılı olarak gözden geçirilip daha sonra vücut analizi yapılarak, vücuttaki yağ, kas ve su miktarı saptanıp, vücudun çalışma hızı tespit ediliyor. Elde edilen bu verilere; yaş, cinsiyet fiziksel aktivite ve kan bulguları da eklenerek kişiye özel beslenme programı hazırlanmakta ve kişinin düzenli takibi sağlanmaktadır. Bununla beraber; pediatrik diyet hizmetleri ile bebeklik ve çocukluk çağı beslenmesi, besin alerjileri ve beslenme, gebelik ve emziklilik dönemi beslenmesi, endokrin diyet hizmetleri ile diyabet ve hormon hastalıkları ile uyumlu beslenme programları, nefroloji diyet hizmetleri ile tüm böbrek hastalıkları ( akut ve kronik böbrek yetmezlikleri… ) uyumlu kişiye özel beslenme programları düzenlenip, toplu eğitimler verilip hasta takipleri yapılmaktadır. Daha birçok konuda danışmalık hizmeti veren bölümümüz sağlıklı yaşam penceresine açılan yolcuğunuzda size sağlıklı beslenme konusunda doğru, yeni ve bilimsel tüm materyal ve bilgilerle yardımcı olmaya hazır.

1.        Hastalıklarda Beslenme

2.        Sporcu Beslenmesi

3.        Gebe-Emzikli Beslenmesi

4.        Diyabet Beslenmesi

5.        Bebek-Çocuk-Erişkin Beslenmesi

6.        Kilo Alma Programı

7.        Alerji – Besin İntoleransı ve Beslenme

8.        Kilo Verme-Kilo Yönetimi

9.        Yeme Davranış Bozukluklarında Beslenme

10.   Yeterli, Dengeli ve Sağlıklı Beslenme (Bireysel Beslenme Danışmanlığı)

11.   Kilo Koruma

12.   Kurum Beslenmesi